portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowy Port - o dzielnicy » Forum » MDK- to co pozostało
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

MDK- to co pozostało

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 12, 13, 14    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Henio 
   

VIP


Wiek: 66
Dołączył: Nie Mar 18, 2007 9:43
Posty: 3521
Skąd: Nowy Port

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 17:23    Temat postu: Re: MDK- to co pozostało

Ja należałem do młodzieży w latach" póżnego Gierka". Do dorosłych wchodziłem podpatrywać.
A co do serwera , to faktycznie mamy tu taki "cienki".
Pozwolę sobie wkleić Twoje fotki przez Img.
Koło plastyczne- dorośli



Koło plastyczne - dzieci.
rychu40 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Nie Paź 14, 2007 22:54
Posty: 459
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 20:16    Temat postu: Re: MDK- to co pozostało

Henio napisał:
Pozwolę sobie wkleić Twoje fotki przez Img.

Ja tego nie stosowałem do tej pory. Jak przestanę opłacać serwer to zniknie. Confused A jest to dokumentacja archiwalna. Na swojej stronie też mam zamiar zrobić blog o MDK.
O czasach wesołych i różnych. Laughing Zwłaszcza gdy się wychodziło z pracowni o 5 rano gdy pierwsi mieszkańcy stali na przystanku i jechali do pracy.
Jeżeli nie można wklejać to będę linkował ale tak żeby się wyświetlały. W regulaminie MojeOsiedle (chciałem dać skrót MO ale brzydko to wygląda Smile) jest warunek że mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili (bez podania powodu) jeśli zajdzie taka subiektywna potrzeba. ) Kiedyś więc wszystko może poznikać z powodu "cieńkiego". Widzę że na początku wątku już poznikały te z "Imageshock". Znikają np. na senior.pl i piękne wątki są bez sensu bo dużo seniorów buszuje w sieci, ściąga obrazki i komentarze do obrazków zawieszone w próżni. Poszukam wystaw sekcji plastycznych i wkleję większe obrazki żeby było co widać. Bez obawy do 900 pikseli szerokości. Na próbę zespół teatralny ze swoim instruktorem.
Przedstawienie Łazarza z Tormesu początek lat 70 - tych

rychu40 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Nie Paź 14, 2007 22:54
Posty: 459
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 23:00    Temat postu: Re: MDK- to co pozostało

Cytat:
Poszukam wystaw sekcji plastycznych i wkleję większe obrazki żeby było co widać.

Zespół plastyczny dziecięcy i dorosłych. Rok 1971. Tyle na razie znalazłem. Smile



rychu40 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Nie Paź 14, 2007 22:54
Posty: 459
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 23:13    Temat postu: Re: MDK- to co pozostało

Stamp napisał:
Model Batorego, jak najbardziej-pamiętam. Trudno go było nie zauważyć. Stał w holu głównym przed szatnią. Wcześniej o nim nie wspominałem bo dla mnie było to oczywiste-MDK=Batory w szklanej gablocie Hyhy

I rzeczywiście w 1971 roku jeszcze stały gabloty z modelami. W środku była gablota między innymi z medalem z Gniezna. Były dwie gabloty ze statkami. W jednym Batory? w jasnym kolorze? Zawsze widziałem go jako czarny, i model zabytkowego starego żaglowca. I widoki holu MDK z gablotami i zbliżeniem medalu.



rychu40 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Nie Paź 14, 2007 22:54
Posty: 459
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 23:25    Temat postu: Re: MDK- to co pozostało

I widok biblioteki też z zeszłego wieku z 1971 roku. I Pani Kierownik.


Henio 
   

VIP


Wiek: 66
Dołączył: Nie Mar 18, 2007 9:43
Posty: 3521
Skąd: Nowy Port

PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 10:58    Temat postu: Re: MDK- to co pozostało

Dzięki.
My to znamy, a młodsi mogą sobie tylko popatrzeć jak tam było.
Szkoda mi ich jest, bo internet i komóra , to nie tak całkiem to.
rychu40 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Nie Paź 14, 2007 22:54
Posty: 459
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Nie Lut 14, 2010 15:01    Temat postu: Re: MDK- to co pozostało

Henio napisał:
My to znamy, a młodsi mogą sobie tylko popatrzeć jak tam było. Szkoda mi ich jest, bo internet i komóra, to nie tak całkiem to.

Sala teatralna to również super parkiet do tańczenia i ile tam było balów sylwestrowych i innych. Np. sławny Nord Port Show organizowany przez młodych pracowników Portu wielki bal z dowcipnymi hasłami jak Ładować to my a nie nas w miejscu gdzie przeważnie były hasła o niewątpliwej wyższości socjalizmu nad wszystkim. I łopata, która w początkowym okresie działania taśmociągów w Porcie Północnym, zwłaszcza przy silnych wiatrach, była podstawowym narzędziem pracy.


Pumeks 
   

VIP


Wiek: 54
Dołączył: Pią Lip 25, 2008 22:07
Posty: 563
Skąd: stary Chełm

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 13:10    Temat postu: Re: MDK- to co pozostało

Przeżyjmy to jeszcze raz:
MDK w Nowym Porcie: kiedyś serce dzielnicy, dziś bank i "powierzchnie do wynajęcia"
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 14:35    Temat postu: Re: MDK- to co pozostało

Pumeks napisał:
...kiedys serce dzielnicy - dzis bank...
To sa te czasy: sport "niepotrzebny", a portfel przy sercu... Zalamany
_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
rychu40 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Nie Paź 14, 2007 22:54
Posty: 459
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 15:51    Temat postu: Re: MDK- to co pozostało

Pumeks napisał:
Przeżyjmy to jeszcze raz: MDK w Nowym Porcie: kiedyś serce dzielnicy, dziś bank i "powierzchnie do wynajęcia"

Niestety nie da się przeżyć to jeszcze raz czytając to:

Cytat:
MDK działał przez cały okres PRL-u. W olbrzymim gmachu oprócz np. "przechowalni dzieci i wózków", była czytelnia, biblioteka, duża sala gimnastyczna oraz widowiskowa, kilka pracowni, kawiarnia oraz kino "1 maja" z widownią na prawie 300 osób.


Taki typowy artykuł z akcentem na "be" historii związanej z PRL. Tyle lat tam pracowałem ale żeby wymyślić "przechowalnia dzieci i wózków". Question
MDK nikt już nie uratuje a powrót do historii niech będzie choć trochę rzetelny. Sądząc po opiniach na Portalu Trójmiasto takie przeżywanie to okazja do niewybrednych wydaleń rozmaitych ignorantów.
grehoo 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Wrz 10, 2007 8:41
Posty: 4
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 16:28    Temat postu: Re: MDK- to co pozostało

Sekcja plastyczna dla dzieci.....kurcze łezka w oku jak się widzi siebie na zdjęciu z przed lat... A tak na marginesie to nasza (dziecięca sekcja) wygrała wojewódzki konkurs malarski na sopockim molo. Nagrodą był godzinny lot samolotem nad Gdańskiem. Wrażenia niezapomniane. Niestety fotek z tamtych lat nie mam.
se 
   

VIP


Dołączył: Śro Lis 10, 2004 22:29
Posty: 1293
Skąd: Nowy Port

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 20:30    Temat postu: Re: MDK- to co pozostało

Pumeks napisał:
Przeżyjmy to jeszcze raz:
MDK w Nowym Porcie: kiedyś serce dzielnicy, dziś bank i "powierzchnie do wynajęcia"



Cytat:
Dziś stoi tylko dlatego, że ze względu na swoją formę architektoniczną, Morski Dom Kultury w Nowym Porcie jest wpisywany do rejestru zabytków.


I całe szczęście, że został wciągnięty na tą listę.
Dobrze, że chociaż tyle- bo na więcej pewnie nasze "kochane" władze miasta stać nie będzie. Kwadratowy

_________________
>> Kraju POLAN, powstań z kolan ! <<

*** 13 lat KONKORDATu= ZDRADA ***
Pumeks 
   

VIP


Wiek: 54
Dołączył: Pią Lip 25, 2008 22:07
Posty: 563
Skąd: stary Chełm

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 21:03    Temat postu: Re: MDK- to co pozostało

Ale akurat z wpisywaniem na tę listę, a dokładnie - do rejestru zabytków - władze miasta nie mają nic wspólnego. Tym się zajmuje wojewódzki konserwator zabytków, organ od miasta niezależny i często uważany za wroga Wink
se 
   

VIP


Dołączył: Śro Lis 10, 2004 22:29
Posty: 1293
Skąd: Nowy Port

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 21:07    Temat postu: Re: MDK- to co pozostało

Pumeks napisał:
(...) władze miasta nie mają nic wspólnego. Tym się zajmuje wojewódzki konserwator zabytków, organ od miasta niezależny i często uważany za wroga Wink


No to chociaż jeden organ niezależny i samorządny Hyhy

Tylko żeby MDK nie podzielił losu Zakładów Mięsnych i innych "niewygodnych" zabytków... Kwadratowy

_________________
>> Kraju POLAN, powstań z kolan ! <<

*** 13 lat KONKORDATu= ZDRADA ***
Rodak 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Sob Sty 27, 2007 18:50
Posty: 222
Skąd: ex-Nowy Port

PostWysłany: Śro Sie 18, 2010 6:11    Temat postu: Re: MDK- to co pozostało

Szkoda ze nikt nie wspomina sekcji szkutniczo-zeglarskiej gdzie pod kierunkiem Bernarda Thiela wielu z nas zlapalo bakcyla do zeglowania i jednoczesnie nauczylo sie budowac zaglowki. Zbudowalismy dwie zaglowki typu 'BM' a takze motorowke dla osrodka wczasowego na Mazurach. Troche byla nie udana i nie wiem jak sie jej losy skonczyly. Moze sie przewrocila bo miala za ciezka nadbudowke (z debu).
Odpowiedz do tematu Strona 13 z 14 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 12, 13, 14    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama