portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowy Port - o dzielnicy » Forum » Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz.2
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz.2

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
zreimizak 
   

Forumowicz


Wiek: 65
Dołączył: Pon Paź 29, 2007 19:56
Posty: 125
Skąd: Gdansk-Brzezno/Rendsburg

PostWysłany: Wto Sty 26, 2016 22:34    Temat postu: Re: Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz

krysta napisał:
To jest chyba proboszcz w/g opisu. Następny "goguś" , który tylko zbiera tacę.


Jesli naprawde to jest proboszcz to nie ma co pozazdroscic parafianom miec takiego gogusia na plebani.Skasowal mnie za pogrzeb 700 zlotych oczekiwal wrecz domagal sie odemnie jeszcze wiekszej chojnosc z mojej strony a gdy spotkal sie z moja odmowa,msze swieta ustalil na godzine 7:30 po dwudziestu minutach bylo Amen!A na cmentarz przyslal w zastepstwie ksiedza obczymura,ktory bylo widac byl jeszcze na "bani".
dina102 
   

VIP


Wiek: 46
Dołączył: Nie Paź 26, 2008 20:38
Posty: 604
Skąd: gdańsk-nowy port

PostWysłany: Śro Sty 27, 2016 21:20    Temat postu: Re: Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz

To był ksiądz z NP?
A jeśli powiedzieć, że nie ma się takich pieniędzy, to co- nie pochowa? Witki opadają... Wstyd
Słyszałam, gdy ktoś w takiej sytuacji ( ale to nie było u nas) poprosił o fakturę Rotfl Od razu rurka zmiękła...
zreimizak 
   

Forumowicz


Wiek: 65
Dołączył: Pon Paź 29, 2007 19:56
Posty: 125
Skąd: Gdansk-Brzezno/Rendsburg

PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 17:38    Temat postu: Re: Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz.2

dina102 napisał:
To był ksiądz z NP?


Ten na "bani" to czyba nie byl z NP.Mniejsza o to ale boli mnie postawa proboszcza z parafii NP.Najpierw byla klotnia o granie organisty podczas mszy,ksiadz twierdzil,ze trzeba dodatkowo zaplacic.Gdy spotkal sie z odmowa,zaczal straszyc,ze nie bedzie mszy swietej w piatek bo on ma wizyty u chorych! na moja uwage,ze skorzystam chyba z uslug parafii w Brzeznie z wielka laska "odwalil w piatek msze w 20 minut a pozniej nie przyslal zadnego ksiedza z NP tylko tego obczymura na "bani"Co tez on nie odwalal na cmentarzu to kupa smiechu ale i pogardy dla niego.Podczas modlitwy nad grobem oparl sie jedna noga o winde do spuszczania trumny,podparl sie lokciem na kolanie i tak sie modlil,a lep mu latal na okolo i zatrzymywal wzrok na mlodych uczestnikach pogrzebu.W pewnym momecie mialem juz dosyc i chcialem go wepchnac do wykopanego grobu .zona mnie przytrzymala.Niestety po ceremoni szybko sie ulotnil.
garnek7855 
   

VIP


Wiek: 30
Dołączył: Sob Sie 16, 2008 12:16
Posty: 547
Skąd: Gdańsk-Nowy-Port-Wyzwolenia

PostWysłany: Nie Sty 31, 2016 10:47    Temat postu: Re: Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz

Hmmm...
Jakoś nigdy nie słyszałem narzekań na naszą parafię, ale może rzeczywiście jest coś nie tak?

_________________
https://www.facebook.com/fsi.gdansk.np
1248214
krysta 
   

Nowy na forum


Wiek: 81
Dołączył: Nie Lis 08, 2015 13:01
Posty: 4
Skąd: gdańsk nowy port

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 17:44    Temat postu: Re: Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz

Czytam nasze forum codziennie i widzę , że sprawa znalezionych pamiątek po ks. Gustkowiczu na złomowisku została zamieciona pod dywan.NIKT KONKRETNIE nie powiedział co dalej się z nimi stało. Przecież powinniśmy się dowiedzieć co daje zrobiono. Jest Rada Kościelna, Rada Dzielnicy - też prawie kościelna, są księża którzy prowadzą stronę parafii. Czy nie uważacie , że ktoś z nich powinien nam wyjaśnić tą zaistniłą sytuację
colacoca 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Czw Lis 08, 2007 21:54
Posty: 351

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 18:17    Temat postu: Re: Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz

Cała sprawa nikomu za bardzo nie jest na rękę. Niedobrze, że ktoś wyrzucił, dla kogoś może być niewygodne, że ktoś znalazł (bo jakoś na ten śmietnik zawędrowały). Dla kogoś może być kłopotliwe - bo coś z nimi trzeba teraz zrobić. Być może, gdyby ci co znaleźli - oddali w parafii - sprawy by nie było. Żadnej. A tak...

Ale ja jestem dobrej, choć przewrotnej myśli. Świat, nawet bez tych pamiątek nie byłby ani trochę lepszy, ani gorszy. Niestety... Evil or Very Mad

Jak pomyślę ile wartościowej historycznie przeszłości spaliło się w czasie wojny, ile ludzie wyrzucili cennych dziś rzeczy - przez pokolenia, także te ostatnie....

W kwestii księdza - bardziej ciekawi mnie, co się dzieje ze śledztwem w sprawie profanacji? Co parafia planuje zrobić z pomnikiem?

To wszystko fatum jakieś straszliwe - ale czy nie odzwierciedla specyfiki naszych czasów?
Stamp 
   

VIP


Wiek: 64
Dołączył: Sob Wrz 17, 2005 20:49
Posty: 2024
Skąd: Gdańsk Zaspa

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 20:22    Temat postu: Re: Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz

Wiecie co. Z tymi pamiątkami mogło być różnie. Ksiądz prałat odwiedził mojego ojca na kilka miesięcy przed swoją śmiercią. Zostawił nam parę swoich zdjęć. Zdjęcia te nadal traktuję jako najcenniejszą pamiątkę. Niewykluczone że różne pamiątki po sobie były proboszcz zostawił innym swoim znajomym. Mogło się przecież zdarzyć że po ich śmierci ktoś nie zdając sobie sprawy z ich wartości po prostu z innymi książkami oddał je do skupu makulatury. Życie nauczyło mnie żeby za szybko nie wydawać wyroków Kwadratowy
Cytat:
Co parafia planuje zrobić z pomnikiem?

Naprawiony. https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/12647437_1109019652472247_3139730987346908046_n.jpg?oh=99a95e24a74e3aa8b7e14d4db903501c&oe=57261F46&__gda__=1463522765_4b00b19d072e41a37ce1d27ccb9dd433

_________________
Pozdrawiam
Stamp


Ostatnio zmieniony przez Stamp dnia Fri Feb 05, 2016 21:13, liczba edycji: 1
garnek7855 
   

VIP


Wiek: 30
Dołączył: Sob Sie 16, 2008 12:16
Posty: 547
Skąd: Gdańsk-Nowy-Port-Wyzwolenia

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 21:13    Temat postu: Re: Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz

Pamiątki obecnie w Perle Bałtyku, pomnik naprawiony, sprawa profanacji prowadzona bez rozgłosu.
_________________
https://www.facebook.com/fsi.gdansk.np
1248214
dina102 
   

VIP


Wiek: 46
Dołączył: Nie Paź 26, 2008 20:38
Posty: 604
Skąd: gdańsk-nowy port

PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 20:32    Temat postu: Re: Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz

A dziś rocznica śmierci Prałata.
eduport 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Cze 24, 2011 9:38
Posty: 70
Skąd: N.PORT

PostWysłany: Nie Lut 07, 2016 9:59    Temat postu: Re: Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz

Pomnik szybko naprawiony dzięki ; zrzutce; Parafian Wink .
garnek7855 
   

VIP


Wiek: 30
Dołączył: Sob Sie 16, 2008 12:16
Posty: 547
Skąd: Gdańsk-Nowy-Port-Wyzwolenia

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 17:27    Temat postu: Re: Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz

Bartek USA w Nowym Porcie robi jaja z ludzi Very Happy
https://youtu.be/pblr-Mi7HJg

_________________
https://www.facebook.com/fsi.gdansk.np
1248214
Quetzalcoatl 
   

Nowy na forum


Wiek: 70
Dołączył: Śro Wrz 16, 2015 21:42
Posty: 1
Skąd: Nowy Port

PostWysłany: Czw Cze 02, 2016 22:26    Temat postu: Re: Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz

Ludzie! Czego wy chcecie od naszego kościoła? Przychodzicie raz na kilkadziesiąt lat kiedy trzeba kogoś ochrzcić, lub pochować, nie dajecie grosza na jego utrzymanie, nie wiecie z kim rozmawiacie (jakiś bubek, krótko ostrzyżony facet, obszczymur itp.) Idzcie sobie do jehowych, prawosławnych, czy protestantów. Tam pewno obsłużą was za darmo i będziecie zadowoleni.
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Czw Cze 02, 2016 22:45    Temat postu: Re: Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz

Quetzalcoatl napisał:
Idzcie sobie do ... czy protestantów.

Jako katolik ci mowie: prosze nie tak; nie wszystkich do jednego garnka.
My katolicy dazymy sie znowu zjednoczyc z protestantami. Rolling Eyes

_________________
in Danzig geboren, wrog polskiego rzadu.
dina102 
   

VIP


Wiek: 46
Dołączył: Nie Paź 26, 2008 20:38
Posty: 604
Skąd: gdańsk-nowy port

PostWysłany: Pon Cze 06, 2016 16:40    Temat postu: Re: Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz

Quetzalcoatl napisał:
Ludzie! Czego wy chcecie od naszego kościoła? Przychodzicie raz na kilkadziesiąt lat kiedy trzeba kogoś ochrzcić, lub pochować, nie dajecie grosza na jego utrzymanie, nie wiecie z kim rozmawiacie (jakiś bubek, krótko ostrzyżony facet, obszczymur itp.) Idzcie sobie do jehowych, prawosławnych, czy protestantów. Tam pewno obsłużą was za darmo i będziecie zadowoleni.


Tym jadem, jaki Pan tu wylewa na nieznanych sobie ludzi, wystawia Pan sobie- katolikowi, brzydkie świadectwo.

Jest Pan nowy na forum, więc pewnie jeszcze nie wie, że choć tu często się spieramy, to traktujemy siebie z szacunkiem i życzliwością, czego i Panu serdecznie życzę.
mieszkaniec 
   

Forumowicz


Wiek: 58
Dołączył: Pon Maj 24, 2004 15:58
Posty: 190
Skąd: Z tąd NY

PostWysłany: Pon Cze 06, 2016 20:26    Temat postu: Re: Co cię ostatnio rozśmieszyło albo zdenerwowało w NPC? cz

Zostawcie trola internetowego bo mu to jak woda na młyn. Zabłysnął i niech się cieszySmile tyle mu pozostało!! Każdy ma swoją wiarę i niech taką wyznaje i w taki sposób na jaki ma ochotę !!
_________________
Wojtek P.
Odpowiedz do tematu Strona 29 z 31 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama