portal osiedli, dzielnic i miast

- Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowy Port - tematy ogólne » Forum » Militarno - historyczne obrazki z Gdańska.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Militarno - historyczne obrazki z Gdańska.

Idź do strony 1, 2, 3 ... 174, 175, 176    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
totenkopf1956 
   

VIP


Wiek: 67
Dołączył: Czw Sie 11, 2011 18:32
Posty: 4133
Skąd: Gdańsk-Fotoplastykon

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 21:52    Temat postu: Militarno - historyczne obrazki z Gdańska.

Zdjęcia mają wspólny mianownik …


k_nigsberg_1945_r__mmz.JPG

k_nigsberg_1945_r__mmz.JPG





industrieundhandelskammer1.JPG

industrieundhandelskammer1.JPG





DSC01445x.JPG

DSC01445x.JPG


totenkopf1956 
   

VIP


Wiek: 67
Dołączył: Czw Sie 11, 2011 18:32
Posty: 4133
Skąd: Gdańsk-Fotoplastykon

PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 18:36    Temat postu: Re: Militarno – historyczne obrazki z Gdańska .

Kilka obrazków z historii dzielnicy , mam nadzieję iż nie opatrzonych .


077d.JPG

077d.JPG





076f.JPG

076f.JPG





6_resize_305f.JPG

6_resize_305f.JPG


totenkopf1956 
   

VIP


Wiek: 67
Dołączył: Czw Sie 11, 2011 18:32
Posty: 4133
Skąd: Gdańsk-Fotoplastykon

PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 18:40    Temat postu: Re: Militarno – historyczne obrazki z Gdańska .

Ciąg dalszy...


np38d.JPG

np38d.JPG





img13r.JPG

img13r.JPG





azw.JPG

azw.JPG


zreimizak 
   

Forumowicz


Wiek: 65
Dołączył: Pon Paź 29, 2007 19:56
Posty: 125
Skąd: Gdansk-Brzezno/Rendsburg

PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 20:31    Temat postu: Re: Militarno - historyczne obrazki z Gdańska.

Cytat:

Kilka obrazków z historii dzielnicy , mam nadzieję iż nie opatrzonych .


Wszystko pieknie i ladnie ale czy wszystkie zdjecia sa Twojego autorstwa,bo niektore obrazki mam wrazenie,ze juz gdzies widzialem i wypadalo by podac zrodlo .
totenkopf1956 
   

VIP


Wiek: 67
Dołączył: Czw Sie 11, 2011 18:32
Posty: 4133
Skąd: Gdańsk-Fotoplastykon

PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 23:36    Temat postu: Re: Militarno - historyczne obrazki z Gdańska.

zreimizak napisał:
Cytat:

Kilka obrazków z historii dzielnicy , mam nadzieję iż nie opatrzonych .


Wszystko pieknie i ladnie ale czy wszystkie zdjecia sa Twojego autorstwa,bo niektore obrazki mam wrazenie,ze juz gdzies widzialem i wypadalo by podac zrodlo .


Gdybym pamiętał to bym podał, ale jak Piszesz gdzieś je już Widziałeś więc Twój przypadek mam z głowy ( bo jak mi się zdaje Wiesz lepiej ode mnie ) . A tak dla dobra ogółu może by tak coś od siebie zamiast moralizatorskiego tonu ponieważ mentorów w ostatnich czasach mamy dostatek .Może Byś włączył się w odgadywanie miejsc w porcie , które przedstawiam w moich zagadkach . Pozdrowienia Jurek .

PS. Ponieważ Jesteś Brzeźniakiem kilka fotek z Twojego terenu (jedna na pewno z jakiegoś forum o Brzeżnie) . Co do reszty mogę tylko przeprosić ludzi którzy wykonali fotki iż zamieszczam je na Forum dla wspólnego „oglądu” bez ich wiedzy .

Wracając do fotek , przedstawiają (jak gdzieś wyczytałem na forum) przedwojenny Polski minowiec wcielony następnie do Krigsmarine . W dzieciństwie w latach 60tych gdy chodziliśmy na plażę w Brzeźnie podczas kąpieli trzeba było uważać aby się nie skaleczyć o wystające z piasku na dnie resztki owego minowca.



S0012ar.JPG

S0012ar.JPG





imgp0459_582f.JPG

imgp0459_582f.JPG





045r.JPG

045r.JPG


totenkopf1956 
   

VIP


Wiek: 67
Dołączył: Czw Sie 11, 2011 18:32
Posty: 4133
Skąd: Gdańsk-Fotoplastykon

PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 23:38    Temat postu: Re: Militarno – historyczne obrazki z Gdańska .

Jeszcze dwie .


wrak9qs_509e.JPG

wrak9qs_509e.JPG





sokosci-pasa-startowego-dawnego-lotniska-O-tym-wraku-pisze-Gunter-Grass-w-swojej-ksiazce-Kot-i-mysz-Zdjecie-zostalo-wykonane-na-przelomie-lat-40-tych-i-50e.JPG

sokosci-pasa-startowego-dawnego-lotniska-O-tym-wraku-pisze-Gunter-Grass-w-swojej-ksiazce-Kot-i-mysz-Zdjecie-zostalo-wykonane-na-przelomie-lat-40-tych-i-50e.JPG


zreimizak 
   

Forumowicz


Wiek: 65
Dołączył: Pon Paź 29, 2007 19:56
Posty: 125
Skąd: Gdansk-Brzezno/Rendsburg

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 9:23    Temat postu: Re: Militarno – historyczne obrazki z Gdańska .

Dzieki za piekne zdjecia z Brzezna.Co do mojej uwagi oTwoich zdjeciach mialem na mysli uwagi jednego forumowicza wlasnie na forum Nowy Port o poslugiwaniu sie jego zdjeciami bez podania zrodla.Wiem ,ze to jest karalne a moja uwaga miala tylko jeden cel poinformowania Ciebie o tym a nie zlosliwosc z mojej strony.Sam interesuje sie historia Nowego Portu i Brzezna Ale jak Ty bys sie czul, gdyby ktos poslugiwal sie Twoim autorstwem nieraz tak ciezko zdobytymi zdjeciami,pocztowkami?
Tutaj na forum Nowego Portu znalazles swoich fanow i aprobacje forumowiczow wiec nie obrazaj sie tak szybko(mam na mysli Forum Dawny Gdansk),ze ktos ma troche inne zdanie jak Ty.
Co do Twoich zagadek sa dobre tylko Ja sie za pozno w to wlaczam Wink
Henio 
   

VIP


Wiek: 66
Dołączył: Nie Mar 18, 2007 9:43
Posty: 3521
Skąd: Nowy Port

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 11:52    Temat postu: Re: Militarno – historyczne obrazki z Gdańska .

Oj tam , oj tam Zremizak Fotki są tak stare jak pakt Riben - Mołot Wink , no może poza jedną z plakietką .
Ja swoje wklejam z adnotacją - Róbta co chceta bo nie jestem chciwy na kasiorę , a jak komuś się podobają , to lepiej , niż by miały leżeć w szufladzie .
Ps . Pozdrów fajne miasteczko i "prom na sznurkach " i czy jeszcze grają statkom przepływającym przy moście hymny ich bander pod którymi pływają ? A i fajne tereny do spacerów pod filarami torów z porciku do pchlego targu przy dworcu Very Happy
totenkopf1956 
   

VIP


Wiek: 67
Dołączył: Czw Sie 11, 2011 18:32
Posty: 4133
Skąd: Gdańsk-Fotoplastykon

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 12:43    Temat postu: Re: Militarno – historyczne obrazki z Gdańska .

Ponieważ niejako wezwany zostałem do tablicy w sprawie zamieszczania obrazów wyszukanych w przepastnych czeluściach Internetu , kilka słów wyjaśnienia z mojej strony (zaznaczam iż nie zamierzam wdawać się w słowną polemikę na ten temat dlatego iż co osoba to inna opinia w tej sprawie). Moim skromnym zdaniem, które realizuję zamieszczając wyżej wymienione na Forum, wszystkie zdjęcia nie opatrzone przez autora lub właściciela adnotacją iż kopiowanie ich jest nie mile widziane lub prawnie zabronione względnie elektronicznie zabezpieczone traktuję jako dobro wspólne warte rozpropagowania . Jeśli osoba zamieszczająca swoje materiały w necie robi to dla ukazania swoich zainteresowań danym tematem pogłębiając tym sposobem wiedzę ogółu a nie jest zapatrzona we własne ego i nie jest nastawiona na czerpanie korzyści materialnych ze swego hobby to prędzej czy później internauta zaciekawiony tematem do tej osoby trafi . Czymże byłyby fora bez szeroko rozumianej grafiki i fotografii , przecież oprócz niewątpliwie ważnych tematów bieżących Forumowicze szukają na nich rozrywki , informacji oraz bratnich dusz z którymi mogli by się podzielić swoimi zainteresowaniami .W swoim komputerze mam ogromną ilość różnych materiałów i chyba warto podzielić się z innymi jego zawartością niż „kisić ogóra” ze świadomością iż ja mam a wy nie. Swoją drogą niektóre z nich spoczywają tam już od ładnych paru lat więc trudno mi zidentyfikować źródło z którego każde z nich pochodzi . Onegdaj zamieściłem trochę własnych fotek dotyczących 35 Pułku Desantowego a w szczególności 4 kompanii desantowej (w której służyłem) czyli Niebieskich Beretów oraz straży pożarnej CPN z ulicy Wiślnej i jej mieszkańców na Forum Dawny Gdańsk i nigdy w życiu do głowy by mi nie przyszło opatrywanie owych jakimiś idiotycznymi zakazami czy innymi formami utrudniania korzystania z nich . Wręcz przeciwnie będę bardzo rad iż nie umrą wraz ze mną i funkcjonować będą w necie wiecznie (może kiedyś ktoś w jakiejś formie je spożytkuje dla dobra ogółu) .Ponieważ nie czerpię ze swojej szajby żadnych korzyści (oprócz poświęcania swego prywatnego wolnego czasu) poza satysfakcją iż mogę się podzielić z innymi swoją wiedzą a czasem dowiedzieć się od innych czegoś ciekawego przeto nie zamierzam zmieniać swojej polityki pod tym względem nie bacząc na to czy to komuś pasuje czy nie. Decydująca rolę ma pod tym względem Administrator Forum i Internauci ponieważ wszystko co zamieszczam w sieci jest dla dobra wspólnego i zachowania prawdy historycznej (ponieważ jeśli nie my to kto?) nie widzę powodu do kajania się . Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgadzających się z moim podejściem do sprawy natomiast oponentów uświadamiam iż mówiąc kolokwialnie pomimo różnych takich tam karawana będzie szła dalej czy się to komuś podoba czy nie .Oczywiście mógłbym sprawę pozostawić bez odzewu jednak postanowiłem złożyć stosowne wyjaśnienia i nie wracać do tematu .
Załączam swoją fotkę z odbywania „ zaszczytnego obowiązku” i nie roszczę do owej żadnych praw autorskich ani żadnej innej pseudo- kapitalistycznej durnoty.
I to tyle na ten temat .
Jeśli mowa o Dawnym Gdańsku to jest to fajne Forum a moja decyzja nie umieszczania w nim dalszych wpisów spowodowana była tym iż zamieszczone przeze mnie zdjęcie polskich marynarzy z Helu udających się do niewoli wykonane było na tle starego gdyńskiego dworca i to on był wbrew pozorom tematem przewodnim( temat był o Gdyni) a jeńcy byli tylko dodatkiem do wątku . Natomiast Moderator zidentyfikował wartownika konwojującego owych matrosów jako szeregowca jednostki SS Heimwehr Danzig (chociaż ja tarczki na hełmie nie rozpoznałem) i zaproponował w sposób który w owym momencie podniósł mi z lekka ciśnienie abym fotkę zamieścił w temacie poświęconym SS Heimwehr Danzig , który starałem się tam prowadzić. Ze względu na kontrowersje jakie wywoływało pisanie i umieszczanie fotek o tym oddziale postanowiłem nie dokonywać dalszych wpisów na ten temat i propozycję moderatora potraktowałem jako szyderstwo z mojej osoby a po wymianie zdań na ten temat Moderator zaproponował iż zawsze mogę zrezygnować z udzielania się na Forum , co też uczyniłem . C do wątku o Heimwerze to trochę szkoda ponieważ temat wydawał mi się ciekawy i nie oklepany . W ten sposób doszliśmy do dnia dzisiejszego .
Pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczów mimo wszelkich przeciwności.
Jurek . Smile



DSC01480f.JPG

DSC01480f.JPG


totenkopf1956 
   

VIP


Wiek: 67
Dołączył: Czw Sie 11, 2011 18:32
Posty: 4133
Skąd: Gdańsk-Fotoplastykon

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 13:00    Temat postu: Re: Militarno – historyczne obrazki z Gdańska .

Heniu ta plakietka to medal Izby Przemysłowo Handlowej Wolnego Miasta Gdańska , którego jestem posiadaczem .
Pozdrowienia dla Ciebie i Całej Reszty . Very Happy Very Happy Very Happy
Dany 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 22, 2008 9:18
Posty: 110
Skąd: Nowy Port

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 18:59    Temat postu: Re: Militarno – historyczne obrazki z Gdańska .

Na zdjeciach wraku z plazy,napewno nie jest zaden Polski minowiec,Niemcy po kampanii wrzesniowej,wcielili do kriegsmarine tylko kilka minowcow typu Jaskolka.Byly one o wiele mniejsze od wraku okretu,ktore nam pokazales.Jest to wrak niemieckiego niszczyciela,mozna to poznac po tzw stewie atlantyckiej,specjalnym ksztalcie dziobu,byl to charakterystyczny szczegol budowy niemieckich okretow.Te stewe mozna zobaczyc na pancernikach,krazownikach i niszczycielach,miala ona za zadanie spowodowanie lepszej pracy okretow w czasie sztormow itd.
Pozatym zdjecia ktore tu wklejasz,sa naprawde ciekawe i czekam na wiecej.Pozdrowka
totenkopf1956 
   

VIP


Wiek: 67
Dołączył: Czw Sie 11, 2011 18:32
Posty: 4133
Skąd: Gdańsk-Fotoplastykon

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 21:35    Temat postu: Re: Militarno – historyczne obrazki z Gdańska .

Jak wspomniałem informacje iż to były polski minowiec zaczerpnąłem z opisu jednego z zaprezentowanych zdjęć , do tej pory w mej pamięci funkcjonowała informacja iż to niemiecki torpedowiec .Oczywiście wiem jak wyglądały minowce dlatego wygląd wraku trochę mi nie pasował , zarówno wielkość jak i kształt dziobu a ponieważ osoba opisująca fotkę dosyć mądrze pisała więc wziąłem to za dobrą monetę sądząc iż jednostka została w wojnę przebudowana . No cóż jeszcze jeden przykład iż nie trzeba całkowicie wierzyć podpisom pod fotkami . Sorki za zamieszanie i brak profesjonalizmu .
Jurek .
Polskie torpedowce na Holmie.



HOlma.JPG

HOlma.JPG


zreimizak 
   

Forumowicz


Wiek: 65
Dołączył: Pon Paź 29, 2007 19:56
Posty: 125
Skąd: Gdansk-Brzezno/Rendsburg

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 23:10    Temat postu: Re: Militarno – historyczne obrazki z Gdańska .

Henio napisał:
Oj tam , oj tam Zremizak Fotki są tak stare jak pakt Riben - Mołot Wink , no może poza jedną z plakietką .
Ja swoje wklejam z adnotacją - Róbta co chceta bo nie jestem chciwy na kasiorę , a jak komuś się podobają , to lepiej , niż by miały leżeć w szufladzie .
Ps . Pozdrów fajne miasteczko i "prom na sznurkach " i czy jeszcze grają statkom przepływającym przy moście hymny ich bander pod którymi pływają ? A i fajne tereny do spacerów pod filarami torów z porciku do pchlego targu przy dworcu Very Happy


Wielka szkoda hymnow juz nie graja ze wzgledu na duzy ruch po kanale.
Promy na sznurkach maja sie dobrze a furore robi ten co jest podwieszony pod kolejowym mostem.
Zazdroszcze Ci pamieci o "pchlim targu" faktycznie co jakis czas mamy ten pchli targ, na ktorym mozna wiele fajnych historycznych pamiatek kupic.
totenkopf1956 
   

VIP


Wiek: 67
Dołączył: Czw Sie 11, 2011 18:32
Posty: 4133
Skąd: Gdańsk-Fotoplastykon

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 15:04    Temat postu: Re: Militarno – historyczne obrazki z Gdańska .

Francuzi w Gdańsku .


00064311f.JPG

00064311f.JPG


totenkopf1956 
   

VIP


Wiek: 67
Dołączył: Czw Sie 11, 2011 18:32
Posty: 4133
Skąd: Gdańsk-Fotoplastykon

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 22:01    Temat postu: Re: Militarno – historyczne obrazki z Gdańska .

Koszary na Łąkowej .


$(KGrHqV,!oME63(ZyK!7BPBe1btOLQ~~60_3f.JPG

$(KGrHqV,!oME63(ZyK!7BPBe1btOLQ~~60_3f.JPG


Odpowiedz do tematu Strona 1 z 176 Idź do strony 1, 2, 3 ... 174, 175, 176    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama